top of page

Kontrola a korekce tetování: Co to je a proč na ně jít.

Ať již jdete na běžné tetování nebo třeba aplikaci permanentního make-upu, každé solidní studio vás bude v rámci poučení o následné péči informovat mimo jiné o následné kontrole a korekci výsledného díla. Většina studií poskytuje tuto korekci zdarma

Proč to tak je? Kůže je živý orgán, do kterého jsou v rámci tetování aplikovány pigmenty (cizorodé látky). Každý člověk má jinou schopnost regenerace a hojení a každá kůže (i místo na těle) může reagovat odlišně na vpravený pigment. Zatímco jeden klient má krásné tetování bez chybičky již po první aplikaci, druhý se může setkat například s vypadanými linkami nebo nerovnoměrným uchycením barev. Stejně tak někdo má tetování zahojené již po pár dnech, u jiného to může trvat až několik měsíců, než se aplikovaný pigment usadí.


Na hojení tetování může mít vliv mnoho faktorů např. zvolené místo, genetické predispozice klienta, zdravotní stav, krvácivost během tetování, chyby v následné péči ze strany klienta, mechanické poškození (oděr oblečením atd..), alergická reakce, mělká aplikace a mnoho dalších. Ať je však příčina jakákoliv, jedná se o běžnou záležitost.


Z toho důvodu jsou kontroly a korekce nedílnou součástí procesu tetování. Na běžné kontrole tatér posoudí stav tetování a rozhodne, zda je korekce potřeba a případně ji rovnou realizuje nebo naplánuje termín opravy. V rámci korekce se během několika málo minut obtáhnou linky, doplní požadovaná místa a tetování se uvede do žádoucího stavu. Mějte na paměti, pokud kontrolu a korekci neabsolvujete, nemusí být výsledek tetování optimální.


Dalším druhem kontroly tetování je kontrola mimořádná a to v případě, že se vám něco v procesu hojení nepozdává. Může se jednat například o velký otok, modřinu, teploty po aplikaci, začínající zánět, alergickou reakci ať již na barvu, hojivou fólii, krém atd.. nebo jakýkoliv jiný stav, který se vám nezdá standartní. V tomto případě zatelefonujte okamžitě svému tatérovi, ten vás pravděpodobně pozve na kontrolu a následně doporučí optimální péči, která problém vyřeší, v případě závažnějších komplikací (zánět, alergie..) doporučí návštěvu lékaře. Vyvarujte se pokusům o samoléčbu případně řešení dle rad potetovaných kamarádů, sourozenců, maminek, babiček a dědečků, můžete napáchat více škod než užitku. První, na koho byste se měli obrátit je vždy váš tatér.


28 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page